German Company: 
LIECTROUX ROBOTICS GmbH. 
Address: Birnbaumsmühle 65, 
15234 Frankfurt/Oder 
Tel: +49 335 23386578 
              http://www.liectroux.fr
              http://www.liectroux.it
              http://www.liectroux.ru 
 
US Company:  
LIECTROUX ROBOTICS Inc. 
Address: Room 2026, 
No. 26 Building,
No.18 East Street A Adams, 
Brighton CO, United States
80601 
Tel: +1 6262421205
 
HK Company: 
Lilin International Group Limited
Add: Rm 907, JXM343, 
Wing Tuck Commercial Centre, 
177-83 Wing Lok St, Hong Kong 
Website: 
 
China Company: 
Xiamen Lilin Electronics Co.,Ltd 
Add: Room2409, 
Modern Times Building, 
No.351,Jia He Road, 
Si Ming District, 
Xiamen,China 361000 
Contact: Bob Li 
Tel: 86-592-5117538  
 
Moscow hotline:
+7 (499) 371-11-08 
China Toll Free: 
+ 86 400-860-1868 
Mobile: 86-13799843867 
E-mail: admin@liectroux.de 
Skype: boblky 
Wechat: 86-13799843867 
WhatsApp: 86-13799843867


Back to products List Product Name: Роботот чистачот LL-160 ( XR210 )

Product Description: Demo Video  

 
Име на производ: робот чистачот

Точка бр: LL-160 (XR210)

Спецификации:

 
Нови функции:

* Со екран на допир

* На четка и тркалото се флексибилни и лесно за расклопување, било домаќинка може да ги земе надолу лесно за перење без Затворач на Болт.

* Работни тивко, вие може дури и не може да го почувствувате кога тоа е работа.

* Спецификација:
 
 
Материјали: ABS, ПОМ
 
 
Влезен напон: 100-240V
 
 
Излезен напон: 24V DC
 
 
Напон на батерија: 14.4V Ni-MH батерии
 
 
Единица просечна моќ: 23W
 
 
Вшмукување моќ: 10-15 W
 
 
Проток на воздух: 100 dm3 / m
 
 
Прашина капацитет: 0.35L
 
 
Капацитет на батериите: 1800mA
 
 
Задолжен Време: 3-4 часа
 
 
Работно време: 1 час
 
 
Големина на единица: 32 * 8.7cm
 
тежината на главното тело: 3.2KGS
 
* Карактер:
 
 
со далечински управувач
 
 
со УВ ламба
 
 
со пешкир партал
 
 
со екран на допир
 
 
со скалило избегнување детектор
 
 
со не го уништува браник
 
 
со сензор осетлив на допир
 
 
Може да се контролира од страна на инфрацрвени далечински контролер
 
 
Може да биде обвинет од страна на Авто полнење база на чинија
 
 
Таа ја има функцијата на стерилизација со УВ ламба
 
 
тоа може да се одолговлекува на подот со пешкир партал после чистење
 
 
Тоа може да индуцирам и aviod пречки пред допирање
 
пречки
 
 
<span title="Use improved main brush with new "S" screwy shape" ef="Користете подобри главната четка со нови "S" се заебано форма    " df="Use improved main brush with new "S" screwy shape">Користете подобри главната четка со нови "S" се заебано форма
 
 
Само-прилагодување чистење главата автоматски преминува
 
нерамна кат
 
 
транзиции како го чисти килим, дрвени предмети, линолеум и плочка.
 
 
Далечински управувач можат да изберат anyday како
 
работен ден
 
работат заедно на ѕидот
  
 
2-одење брзина за вашиот избор
 
 
Чистење на време може да се постави со полнење база на чинија
 
Авто-полнење
 
* Главна додатоци:
 
 
Виртуелна ѕид единица X1, батерии полнач X1, чиста четка X1
 
 
Полнење база на чинија X1, лажици X1, страна Четка X1,
 
 
Филтер x 1, полнење батерии X1
 
 
Далечински управувач X1
 
* Боја: црвена и сребрена
 


Сертификати: CE,, RoHS

Пакување информации:

1pc/color кутија
4pcs/carton
Картон Големина: 50 * 63 * 44cm
Наплатлив тежина за еден картон: 24kgs (Ер); 28kgs (DHL, UPS-от)
Home | About Us | Products | Demo Video | Recruitment | Contact Us


Email: admin@liectroux.de


LIECTROUX German Hotline:  +49 (335) 23386578

LIECTROUX Russian Hotline:  +7 (499) 3711108 

LIECTROUX American Hotline:  +1 6262421205


Lilin Group Websites in 40 Countries: http://www.robot-vacuum-cleaner.com.au


Lilin Group Website in Russia: http://www.robotvacuumcleaner.ru


LIECTROUX German Website:     http://www.liectroux.de
 
LIECTROUX French Website:      http://www.liectroux.fr
 
LIECTROUX Italian Website:         http://www.liectroux.it
 
LIECTROUX American Website:    http://www.liectroux.us
 
LIECTROUX Russian Website:     http://www.liectroux.ru
 
LIECTROUX Chinese Website:     http://www.liectroux.cn
 
 

LIECTROUX Tmall Website: http://liectroux.tmall.com

LIECTROUX JD Website:     http://liectroux.jd.com

LIECTROUX Aliexpress Official Store: http://www.aliexpress.com/store/800808

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/3006020

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/2796178

LIECTROUX English Discount Store:  http://www.aliexpress.com/store/2791190

Address: Birnbaumsmühle 65, 15234 Frankfurt/Oder,Germany

Copyright@ German Liectroux Robotics GmbH