German Company: 
LIECTROUX ROBOTICS GmbH. 
Address: Birnbaumsmühle 65, 
15234 Frankfurt/Oder 
Tel: +49 335 23386578 
              http://www.liectroux.fr
              http://www.liectroux.it
              http://www.liectroux.ru 
 
US Company:  
LIECTROUX ROBOTICS Inc. 
Address: Room 2026, 
No. 26 Building,
No.18 East Street A Adams, 
Brighton CO, United States
80601 
Tel: +1 6262421205
 
HK Company: 
Lilin International Group Limited
Add: Rm 907, JXM343, 
Wing Tuck Commercial Centre, 
177-83 Wing Lok St, Hong Kong 
Website: 
 
China Company: 
Xiamen Lilin Electronics Co.,Ltd 
Add: Room2409, 
Modern Times Building, 
No.351,Jia He Road, 
Si Ming District, 
Xiamen,China 361000 
Contact: Bob Li 
Tel: 86-592-5117538  
 
Moscow hotline:
+7 (499) 371-11-08 
China Toll Free: 
+ 86 400-860-1868 
Mobile: 86-13799843867 
E-mail: admin@liectroux.de 
Skype: boblky 
Wechat: 86-13799843867 
WhatsApp: 86-13799843867


Back to products List Product Name: чистење на робот LL-160B (XR210B )

Product Description: Demo Video  

 
Име на производ: 3 во 1 Мултифункциски чистење робот

Точка бр: LL-160B (XR210B)

описи:

* Автоматско чистење на подот без рака труд додека вие уживате во животот, можете да дефиниција за работното време, во кои работат / остатокот дена.

* Далечински управувач ви овозможува да ги води почиста во било која насока да се исчисти специфични области.

* Скалило Избегнување детектор обезбеди единица не ќе се намали од скалите или на маса.

* Таа ќе избега автоматски од себе кога е заглавен од страна на мебел дното или нешто друго

* УВ светлина стерилизација убива повеќето бактерии и вируси на подови.

* Четка може да се инсталира на него за да се подобри ефикасноста чистење.

* Виртуелен ѕид детектор бидете сигурни дека почиста работа на потврди област која сакате да се исчисти.

* Ѕид По сензор бидете сигурни дека оваа единица може да се исчисти повеќето површината на земјата по должината на ѕидот.

* На одење брзина може да се прилагоди како ви се допаѓа.

* Авто-адаптација чистење главата автоматски преминува нерамна кат транзиции како го чисти килим,

дрвени предмети, линолеум, и плочка.


спецификација:

   Главната материјал: ABS

   Влезниот напон на полнач AC :100-240V

   Излезен напон на полнач: 24V DC

   Напон на батерија: 14.4V

   Единица просечна моќ: 24watt

   Задолжен време на батерии: 5 часа

   Капацитет на батериите: 2200mA

   Работното време на батерија: околу 90 минути

   Dustbin капацитет: 0.37L

   Големина на единица: ¢ 32 * 8.7Cm

 
пакување:

Секој од нив во боја кутија, Големина на единица на боја кутија: 49 * 15 * 41cm

4pcs во еден картон, единица големина на кутија: 60 * 49,5 * 42 см

G.W: 21,70 килограми N.W: 20,34 килограми

880 компјутери во еден 20'container

1840 компјутери во еден 40'container

2160 компјутери во еден 40 "висок сад

Пребарувач на галантерија:
Авто Станица за полнење X1
Простор изолатор X1
Далечински управувач X1
Adapterx1
Екстра страна четка X2
Екстра Филтер X2
Прашина четка X1
Заостанува бар X1
гримаса X1
Docking станица налепница X1
прирачник X1
Home | About Us | Products | Demo Video | Recruitment | Contact Us


Email: admin@liectroux.de


LIECTROUX German Hotline:  +49 (335) 23386578

LIECTROUX Russian Hotline:  +7 (499) 3711108 

LIECTROUX American Hotline:  +1 6262421205


Lilin Group Websites in 40 Countries: http://www.robot-vacuum-cleaner.com.au


Lilin Group Website in Russia: http://www.robotvacuumcleaner.ru


LIECTROUX German Website:     http://www.liectroux.de
 
LIECTROUX French Website:      http://www.liectroux.fr
 
LIECTROUX Italian Website:         http://www.liectroux.it
 
LIECTROUX American Website:    http://www.liectroux.us
 
LIECTROUX Russian Website:     http://www.liectroux.ru
 
LIECTROUX Chinese Website:     http://www.liectroux.cn
 
 

LIECTROUX Tmall Website: http://liectroux.tmall.com

LIECTROUX JD Website:     http://liectroux.jd.com

LIECTROUX Aliexpress Official Store: http://www.aliexpress.com/store/800808

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/3006020

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/2796178

LIECTROUX English Discount Store:  http://www.aliexpress.com/store/2791190

Address: Birnbaumsmühle 65, 15234 Frankfurt/Oder,Germany

Copyright@ German Liectroux Robotics GmbH