German Company: 
LIECTROUX ROBOTICS GmbH. 
Address: Birnbaumsmühle 65, 
15234 Frankfurt/Oder 
Tel: +49 335 23386578 
              http://www.liectroux.fr
              http://www.liectroux.it
              http://www.liectroux.ru 
 
US Company:  
LIECTROUX ROBOTICS Inc. 
Address: Room 2026, 
No. 26 Building,
No.18 East Street A Adams, 
Brighton CO, United States
80601 
Tel: +1 6262421205
 
HK Company: 
Lilin International Group Limited
Add: Rm 907, JXM343, 
Wing Tuck Commercial Centre, 
177-83 Wing Lok St, Hong Kong 
Website: 
 
China Company: 
Xiamen Lilin Electronics Co.,Ltd 
Add: Room2409, 
Modern Times Building, 
No.351,Jia He Road, 
Si Ming District, 
Xiamen,China 361000 
Contact: Bob Li 
Tel: 86-592-5117538  
 
Moscow hotline:
+7 (499) 371-11-08 
China Toll Free: 
+ 86 400-860-1868 
Mobile: 86-13799843867 
E-mail: admin@liectroux.de 
Skype: boblky 
Wechat: 86-13799843867 
WhatsApp: 86-13799843867


Back to products List Product Name: почиста робот LL-217 ( H8818 )

Product Description: Demo Video  

 
Име на производ: 4 во 1 Мултифункциски правосмукалката робот (чистење со правосмукалка, УВ ламба, озон генератор, Mopping)

Предмет бр: LL-217 (H8818)

Спецификации:

· Роботот ќе се исчисти подот автоматски по прекинувач вклучен

· Најдобар пат да се исчисти откриен од страна на робот себе

· Моќта да се кандидира, робот ќе бараат полнење база автоматски за полнење

· Целосно полнење, робот ќе авто-проектот и да одат на работа

· Роботот можат да работат во закажаното време сет на полнење база

· УВ светлина може да ги убие повеќето бактерии и вируси на подот

· Двоен филтер со активен јаглен екранот може да прочисти воздухот ефикасно

· IA детектор уверува робот не да се откажат од скалите

· Анти судираат со мебел, како што маса и цвет вазна

· Пречка-кружат систем го прави робот чисти подот околу пречка withoutl било судир

· Авто-режим на штедење се ќе започне кога тркала се испреплетени со кабел или жица

· Виртуелна ѕид детектор може да се направи почиста работа потврди област

· Среден четка со пет заебано гранки, го прави темелното чистење поефикасна

· Реновиран страна четка комбинирање 3 долги гранки со 3 кратки гранки може да се исчисти подножјето на ѕидот многу ефикасно

· СТП меки гумени тркала може да се заштити подот и прават движењето тивко

· Со mopping функција

· Напон: 14.4V

· Моќност: 26W

· Безбедност за постарите и децата

Параметар листата:

Главниот материјал
 
АБС, компјутер
 
Влезниот напон
 
100-240V
 
Излезен напон
 
24V DC
 
Напон на батеријата
 
14.4V
 
Единица просечна моќ
 
26W
 
Далечински Одалеченост
 
0-7М
 
Опсег на температура
 
-20-50 Степен
 
Влажност опсег
 
80%
 
Бучава
 
= 60dB
 
Вид на батерија
 
Ni-MH
 
Капацитет на батерија
 
1800mAh
 
Време на полнење
 
3.5hours
 
Работното време
 
60minutes
 
Надворешен дијаметар
 
340mm
 
Висина
 
105мм
 
Нето тежина
 
4.3Kg
 
Бруто тежина
 
5.3Kg
 
Капацитет на dustbin
 
0.6L
 
Димензии на кутијата
 
553 * 167 * 430
 
Картон Димензии
 
680 * 565 * 465
 
Количина / ЦТН
 
4 pcs
 
20GP
 
480PCS
 
40GP
 
996PCS
 
40HQ
 
1328 компјутери
 


Сертификати:

CE, ROHS, UL, ЦГК
Home | About Us | Products | Demo Video | Recruitment | Contact Us


Email: admin@liectroux.de


LIECTROUX German Hotline:  +49 (335) 23386578

LIECTROUX Russian Hotline:  +7 (499) 3711108 

LIECTROUX American Hotline:  +1 6262421205


Lilin Group Websites in 40 Countries: http://www.robot-vacuum-cleaner.com.au


Lilin Group Website in Russia: http://www.robotvacuumcleaner.ru


LIECTROUX German Website:     http://www.liectroux.de
 
LIECTROUX French Website:      http://www.liectroux.fr
 
LIECTROUX Italian Website:         http://www.liectroux.it
 
LIECTROUX American Website:    http://www.liectroux.us
 
LIECTROUX Russian Website:     http://www.liectroux.ru
 
LIECTROUX Chinese Website:     http://www.liectroux.cn
 
 

LIECTROUX Tmall Website: http://liectroux.tmall.com

LIECTROUX JD Website:     http://liectroux.jd.com

LIECTROUX Aliexpress Official Store: http://www.aliexpress.com/store/800808

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/3006020

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/2796178

LIECTROUX English Discount Store:  http://www.aliexpress.com/store/2791190

Address: Birnbaumsmühle 65, 15234 Frankfurt/Oder,Germany

Copyright@ German Liectroux Robotics GmbH