Contact: Bob Li

Tel: 86-592-5117538

Moscow hotline: 

 +7 (499) 371-11-08      
China Toll Free:       
+ 86 400-860-1868

Mobile:86-13799843867
Skype: boblky
Online shopping website:


Amazon Online Shop:
Back to products List Product Name: авто правосмукалка LL-277 ( 699 )

Product Description: Demo Video  

 
Име на производ: 3 во 1 Мултифункциски авто правосмукалка (авто вакуум, Авто mopping, Ер арома)

Точка бр: LL-277 (699)

Спецификации:

1 Анти-замрсеност технологија

Подобрување на анти-замрсеност технологијата постојано робот од добивање заглавени на картички, килим раб и tassels. Тоа може да го прескокнете преку 2 см висина жица без проблеми. Тоа е со качување способност, која може да се искачи до 45 степен падина.

2 На одборот распоред или времето чист амбиент функција

Дефиниција за било кое време во чистење ден или неколку дена или секој ден на една недела, така што тоа може да го исчистат вашиот дом автоматски додека вие се работи или на службено патување.

3 Dirt откривање на функција

Тоа е со нечистотија откривање на функција. За време на операцијата на робот, ако го достигне место со многу нечистотии или остатоци, робот ќе го зголеми интензитетот на таква област и да го продолжат чистење време.

4: LCD екран и индикатор настава

Тоа може да се идентификуваат различни абнормална состојба и индикаторот ќе трепкање соодветно еднаш постои проблем за време на чистењето процес, како што треба ниска моќност / страна четки да бидат исчистени / на dustbin не е подесување / тркалање четка, лизгачот четка или тркало добива нешто лошо, кои може да се посочи директно преку LCD дисплеј.

5 Мулти-начини за чистење

Персоналните чистење на владата да се исполнат различни чистење треба за различни семејства за да се постигне најсовршени чистење ефикасност. Авто чистење на владата: максимална чистење покриеност; точка чистење на владата: делумна чистење, чистење по ѕидови или мебел.

6 ниско ниво на бучава: <50dB

Спореди со слични роботи на пазарот, тоа е со најниска бучава, така што ќе може да се фокусира на работа или студија додека чистење.

7 Флексибилни страна четка

Еден мотор за контрола на работата од страна на четка да се направи робот дури и поефикасна во чистење рабови и агли.

8 Ер арома

Стави мирис во парфем слот, уживајќи во миризлива воздухот додека правосмукалка. На купувачот треба да се купи мирис на нивните локални пазари, пакетот не доаѓа со мирис.

9 Mopping Функција

На mopping дел е главно наменета да соработуваат со роботот adjunctively да ги исполни за чистење подот. На mopping, кој е направен од високо влакна, е со висок апсорбира способноста на вода. Тоа може да се користи во влажни и суви состојба.

10 1л голем капацитет dustbin-1L

Голем капацитет на dustbin: собереш повеќе коса и debirs и полесно да се отстранат. Филтер функции може да се избегне средно загадувањето ефикасно и не валкани раце.

11 Покажи укажуваат статусот на полнење

Во текот на процесот на полнење, на екранот ќе се покаже на статусот на полнење. Зелено светло трепка, што значи дека е главен. Зелено светло продолжува, што значи задолжен е завршен. По полнењето завршена, таа ќе се претвори во ниска влез статус, така да не треба да се грижите за тоа презареждам

12 Виртуелна ѕид

Виртуелен ѕид е додаток. Тоа праќа некои посебни IR сигнали да се формира пристап област за да се спречи почиста од влегуваат непотребно области. <span title="It is so named”virtual wall” because this function acts like a wall." ef="Тоа е така наречен "виртуелен ѕид", бидејќи оваа функција функционира како ѕид. " df="It is so named”virtual wall” because this function acts like a wall.">Тоа е така наречен "виртуелен ѕид", бидејќи оваа функција функционира како ѕид.

13 Авто-полнење Функција

<span title="When it is in “docking” mode, it will searching the charging dock station after work and enter the standby status." ef="Кога е тоа во "докинг" на владата, тоа ќе пребарување на полнење приклучете станица после работа и да влезат во режим на подготвеност статус. " df="When it is in “docking” mode, it will searching the charging dock station after work and enter the standby status.">Кога е тоа во "докинг" на владата, тоа ќе пребарување на полнење приклучете станица после работа и да влезат во режим на подготвеност статус. Роботот автоматски ќе почнете да ги истражувате за полнење приклучете станица за надополнување кога батеријата ниво е помал од 15% во текот на чистење процес. Роботот ќе се сеќаваме на распоред за работа и одат на чистење на работа по полнењето.

 

Спецификација на производот:

Напојување: AC влез 100 - 240V 50/60 Hz

Излез ДЦ: 22V, 1A

Единица просечната моќност: 35Watt

Батерија Напон: 14,4 V, 1800 ПРУ Ni-MH батерии

Задолжен време: 3-5 часа; Работно време: 60 - 90 минути

Главната Галантерија:

Главната почиста единица * 1

Виртуелна ѕидот * 1

Адаптер * 1

Полнач база * 1

Страна Четка * 2

Четка чиста алатка * 1

Далечински управувач * 1

Гримаса * 2

Упатството * 1

Сертификатот: CE, RoHS
Home | About Us | Products | Demo Video | Recruitment | Contact Us

Online shopping website: www.aliexpress.com/store/800808 

Russian website: www.robotvacuumcleaner.ru   Chinese website: www.liectroux.cn

Australian website: www.robot-vacuum-cleaner.com.au 

Amazon Online Shop: https://0x9.me/x3G4n

Customer service hotline: + 86 400-860-1868;  Russia Hotline:  +7 (499) 371-11-08 

Add:Rm 907, JXM343, Wing Tuck Commercial Centre, 177-183 Wing Lok St, Hong Kong
Copyright@ Lilin International Group Limited. Design by:35.com