German Company: 
LIECTROUX ROBOTICS GmbH. 
Address: Birnbaumsmühle 65, 
15234 Frankfurt/Oder 
Tel: +49 335 23386578 
              http://www.liectroux.fr
              http://www.liectroux.it
              http://www.liectroux.ru 
 
US Company:  
LIECTROUX ROBOTICS Inc. 
Address: Room 2026, 
No. 26 Building,
No.18 East Street A Adams, 
Brighton CO, United States
80601 
Tel: +1 6262421205
 
HK Company: 
Lilin International Group Limited
Add: Rm 907, JXM343, 
Wing Tuck Commercial Centre, 
177-83 Wing Lok St, Hong Kong 
Website: 
 
China Company: 
Xiamen Lilin Electronics Co.,Ltd 
Add: Room2409, 
Modern Times Building, 
No.351,Jia He Road, 
Si Ming District, 
Xiamen,China 361000 
Contact: Bob Li 
Tel: 86-592-5117538  
 
Moscow hotline:
+7 (499) 371-11-08 
China Toll Free: 
+ 86 400-860-1868 
Mobile: 86-13799843867 
E-mail: admin@liectroux.de 
Skype: boblky 
Wechat: 86-13799843867 
WhatsApp: 86-13799843867


Back to products List Product Name: автоматски правосмукалка LL-272 ( 899 )

Product Description: Demo Video  

 
Име на производ: Интелигентна дома апаратот - 4 во 1 Мултифункциски автоматски правосмукалка (авто вакуум, Авто стерилизирање, автоматски mopping, Ер вкус)

Точка бр: LL-272 (899) O º àgreen)

Спецификации:

1 Анти-замрсеност технологија

Подобрување на анти-замрсеност технологијата постојано робот од добивање заглавени на картички, килим раб и tassels. Тоа може да го прескокнете преку 2 см висина жица без проблеми. Тоа е со качување способност, која може да се искачи до 45 степен падина.

2 На одборот распоред или времето чист амбиент функција

Дефиниција за било кое време во чистење ден или неколку дена или секој ден на една недела, така што тоа може да го исчистат вашиот дом автоматски додека вие се работи или на службено патување.

3 Dirt откривање на функција

Тоа е со нечистотија откривање на функција. За време на операцијата на робот, ако го достигне место со многу нечистотии или остатоци, робот ќе го зголеми интензитетот на таква област и да го продолжат чистење време.

4: LCD екран и индикатор настава

Тоа може да се идентификуваат различни абнормална состојба и индикаторот ќе трепкање соодветно еднаш постои проблем за време на чистењето процес, како што треба ниска моќност / страна четки да бидат исчистени / на dustbin не е подесување / тркалање четка, лизгачот четка или тркало добива нешто лошо, кои може да се посочи директно преку LCD дисплеј.

5 Мулти-начини за чистење

Персоналните чистење на владата да се исполнат различни чистење треба за различни семејства за да се постигне најсовршени чистење ефикасност. Авто чистење на владата: максимална чистење покриеност; точка чистење на владата: делумна чистење, чистење по ѕидови или мебел.

6 ниско ниво на бучава: <50dB

Спореди со слични роботи на пазарот, тоа е со најниска бучава, така што ќе може да се фокусира на работа или студија додека чистење.

7 Флексибилни страна четка

Еден мотор да се контролира од страна на четка, AOS работа да се направи робот дури и поефикасна во чистење рабови и агли.

8 УВ ламба за стерилизација со мирис.

Вклучете го УВ ламба за време на чистење на процесот за стерилизација, можете да изберете мирис функција.

9 Mopping Функција

На mopping дел е главно наменета да соработуваат со роботот adjunctively да ги исполни за чистење подот. На mopping, кој е направен од високо влакна, е со висок апсорбира способноста на вода. Тоа може да се користи во влажни и суви состојба.

10 1л голем капацитет dustbin, Äî1L

Голем капацитет на dustbin: собереш повеќе коса и debirs и полесно да се отстранат. Филтер функции може да се избегне средно загадувањето ефикасно и Дон, Äôt валкани раце.

11 Покажи укажуваат статусот на полнење

Во текот на процесот на полнење, на екранот ќе се покаже на статусот на полнење. Зелено светло трепка, што значи дека е главен. Зелено светло продолжува, што значи задолжен е завршен. По полнењето завршена, таа ќе се претвори во ниска влез статус, така да не треба да се грижите за тоа презареждам

12 Виртуелна ѕид

Виртуелен ѕид е додаток. Тоа праќа некои посебни IR сигнали да се формира пристап област за да се спречи почиста од влегуваат непотребно области. Тоа е така именувана, Äùvirtual ѕид, о, бидејќи оваа функција функционира како ѕид.

13 Авто-полнење Функција

Кога тоа е во, Äúdocking, Ау владата, тоа ќе пребарување на полнење приклучете станица после работа и да влезат во режим на подготвеност статус. Роботот автоматски ќе почнете да ги истражувате за полнење приклучете станица за надополнување кога батеријата ниво е помал од 15% во текот на чистење процес. Роботот ќе се сеќаваме на распоред за работа и одат на чистење на работа по полнењето.

14 еднократна торба за dustbin,

Пакетот вклучува 10pcs за еднократна употреба торба за dustbin.

Спецификација на производот:

Напојување: AC влез 100 - 240V 50/60 Hz

Излез ДЦ: 22V, 1A

Единица просечната моќност: 35Watt

Батерија Напон: 14,4 V, од 2500 mAh

Задолжен време: 4-6 часа; Работно време: 60 - 90 минути

Главната Галантерија:

Главната почиста единица * 1

Виртуелна ѕидот * 1

Адаптер * 1

Полнач база * 1

Страна Четка * 2

Четка чиста алатка * 1

Далечински управувач * 1

Гримаса * 2

За еднократна употреба торба * 10

Корисникот прирачник * 1

Сертификатот: CE, RoHS
Home | About Us | Products | Demo Video | Recruitment | Contact Us


Email: admin@liectroux.de


LIECTROUX German Hotline:  +49 (335) 23386578

LIECTROUX Russian Hotline:  +7 (499) 3711108 

LIECTROUX American Hotline:  +1 6262421205


Lilin Group Websites in 40 Countries: http://www.robot-vacuum-cleaner.com.au


Lilin Group Website in Russia: http://www.robotvacuumcleaner.ru


LIECTROUX German Website:     http://www.liectroux.de
 
LIECTROUX French Website:      http://www.liectroux.fr
 
LIECTROUX Italian Website:         http://www.liectroux.it
 
LIECTROUX American Website:    http://www.liectroux.us
 
LIECTROUX Russian Website:     http://www.liectroux.ru
 
LIECTROUX Chinese Website:     http://www.liectroux.cn
 
 

LIECTROUX Tmall Website: http://liectroux.tmall.com

LIECTROUX JD Website:     http://liectroux.jd.com

LIECTROUX Aliexpress Official Store: http://www.aliexpress.com/store/800808

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/3006020

LIECTROUX Russian Discount Store: http://www.aliexpress.com/store/2796178

LIECTROUX English Discount Store:  http://www.aliexpress.com/store/2791190

Address: Birnbaumsmühle 65, 15234 Frankfurt/Oder,Germany

Copyright@ German Liectroux Robotics GmbH